Svet-Stranek.cz
Azyl morčat u Reny - Hotel morčat u Reny

Mějte na paměti, že zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí délka a kvalita jejich života.:Zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí i délka jejich života.

Mějte na paměti, že zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí délka a kvalita jejich života.

Morčátkům se věnuji od roku 1999

ČINNOSTI:
1 - Ubytování morčátek v domácím prostředí
2 - Péče o nemocné morčíky
3 - Záchrana a léčba nalezených morčátek a hledání nových domovů.
4 - Prodej - značkové krmivo, přírodní veterin. produkty a zdravé pamlsky
5 - Poradenství po telefonu a stříhání drápků
6 - Občasný prodej zachráněných morčátek či odchovaných mazlíků
- To vše děláme s láskou a porozuměním v domácím útulném prostředí.

Hlavní činností je mazlení s morčátky.

1 - viz. sekce - HOTEL MORČAT u Reny
http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-1 73140/
3 - viz. sekce - HLEDAJÍ NOVÝ DOMOV
http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-1 69156/
4 - 5 - viz. sekce - SLUŽBY a PRODEJ (veterinární krmivo a přírodní produkty Energy-Vet)
http://www.morcataureny.stranky1.cz/nova-stranka-2 24813/
Morčata u Reny

    
Je důležité mít na paměti, že domácí zvířátka nejsou hračky, ale živé bytosti, jako jsme my, kteří potřebují naši lásku a péči.

  • Hlavní činností je mazlení s morčátky.
  • V našem "hotelu" rádi ubytujeme vaše morčátka, když jedete třeba na dovolenou.
  • Pečuji i o nemocná morčátka
  • Zachraňuji morčátka, která majitel vyhodí.

ÚVOD: 

Informace, které zde najdete jsou roky sbírané informace a stovky, možná i tisíce zkušeností a příběhů od lidí, od veterinářů se kterými spolupracuji a od kterých se ke mě za ty roky neustále dostávají jen proto, že dělám to co dělám... už si připadám jako chodící morčecí encyklopedie. 
Rukama mě prošlo v mém azylu už tolik "vzorků" morčat, tolik nemocných a tolik různých morčecích osobností a povah.. a jen díky tomu, že jsem v invalid. důchodu a morčíky mám prakticky pořád na očích, bo se mnou bydlí, tak můžu vysledovat víc věcí, než kdokoliv jiný, jako pozorovat jejich chování, sociální vazby, jejich různorodé povahy atd atd. a proto když něco řeknu, tak to tak je a není to jen vycucané z palce, nebo jen moje domněnka a když něco náhodou nevím, tak řeknu nevím.
Moje zkušenosti jsou skoro nepřenosné, proto se už roky snažím dělat tyto moje stránky, ale stejně se sem všechno zprostředkovat bohužel nedá, tak asi tak no.

Moje morčátka  jsem si vybírala převážně podle sympatií a přítulnosti, nebo si nechávám nemocná morčátka, která potřebují speciální péči a léčbu. Jsou to moji mazlíci a nejsou určena k registraci jako chovní. Odchovy morčátek jsem měla kdysi jen pár pro radost z narozených miminek, jinak nechávám všechny kluky kastrovat. Ovšem pro miminka jsem měla už předem důkladně vybrané nové láskyplné domovy a některé miminka jsem si nechala. 

Brzy jsem právě pochopila, že morčátek je víc než je třeba, že jsou plné útulky a miliony inzerátů s nechtěnými morčíky a proto nemnožím, ale zachraňuji. 


Kromě svých morčátek mám Azyl pro nalezená, zachráněná a nemocná morčata. 

Pečuji i o cizí nemocná morčátka, když jejich majitel nemůže.

Zachráněným a vyléčeným morčíkům pak důkladně hledám nové láskyplné domovy a dbám na to, aby měli tu nejlepší péči kterou si chudáčci zaslouží. Morčátka, která jsou nevyléčitelně nemocná a potřebují speciální péči a léčbu, si nechávám na dožití. 

Pokud by se pro některé morčátko nenašel odpovídající domov, raději si jej nechám, ale rozhodně bych jej nedala jen tak každému. 

Odchovy morčátek neplánuji, ovšem občas se ke mě dostane zachráněná březí samička, která u mě porodí, pak i pro její miminka musím vybírat nový láskyplný domov. 

Více smajlíků ke stažení

Něco o mě: 

Mám ráda malé děti, zvířátka a hodné lidi. 
Zvířátka mám ráda už od dětství a chtěla jsem se stát ošetřovatelkou zvířátek. Jako holka jsem měla nejen morčátka, ale i andulky, rybičky, křečky, jezevčíka Darinku a v dospělosti Flerinku. Jezdila jsem na dostihových koních, cvičila lidem pejsky atd. atd... Synovi když byl malý jsem pořídila Džungarské křečky a rybičky (v bytě 1+1) na procházky jsme chodili do obory s lesními zvířátky, každý rok do Zoo, kterou navštěvuji ráda dodnes. Nyní se těším, kdy zase s vnoučkem půjdeme do Zoo
Za to, že mám morčátka teď, může snacha se synem, bo abych nebyla sama, tak mě chtěli opatřit morčátko nebo králíčka. Já nechtěla mít velkou klec pro králíčka a zvolila jsem morčátko... ovšem morčátkům jsem propadla a nyní mám velkou třípatrovou ubikaci a hejno morčíků.
Jsem v invalidním důchodu, tak že mám na vnoučka i na morčátka dost času. 
O morčátka se starám jen já sama a věřte, že je to někdy dost náročné nejen díky mým nemocem a bolestem. Nikdy nevím jak mě druhý den bude, často mám problém kvůli bolestem vylézt z postele. ale morčatka zapískají a musím a ráda :-)  
Začalo to prvním morčátkem Šmudlíčkem (láska na první pohled), následovala Šmudlinka, Bublinka a pokračovalo to péčí a hlídáním cizích morčátek, navazovala i léčba nemocných morčátek, následně tím pádem i spolupráce s veterináři a také s TV pořadem "Chcete mě". 
Nyní jsem v jednom kole, péče o zachráněná a nemocná 
morčátka, jejich léčení, rady a konzultace s majiteli nemocných morčátek po telefonu, na FB, mailu atd... 
I přes to, že je to pro mě náročnější, než pro zdravého člověka, tak to vše dělám ráda, protože mám radost, když mohu někomu pomoci a hlavně morátka zachránit. 

Moje krédo:

F536450


Co mě přimělo zřídit hlídání morčátek - Morčecí hotel a Azyl pro morčata?
Kamarádka se dověděla že mám morčátka, byla u mě na návštěvě a pak mě svou morčici Betinku nechala hlídat když jela na dovolenou... jenže Betinka byla podvyživená, měla zhnisané a šíleně přerostlé a zarostlé všechny zoubky, tak jsem běžela hned na veterinu... doma dokrmovala, a podávala léky, to jsem absolvovala několikrát a Betinku zachránila.
Pak další kamarádka mě strčila na opatrování mladou králici také Betinku... prý když jsem taková zvířecí máma... a pak následovalo opět hlídání kamarádky morčice... a tak to pokračovalo...
Známí mě říkali - že at si zařídím morčecí hotel, když jsem taková morčecí pečovatelka :-))) a nápad byl tady -
Zauvažovala jsem... mám pečovat o svá morčata a nebo o pár morčat navíc, ono už to vyjde nastejno... tak jsem zkusila udělat tyto stránky s informacemi jako malý hotel pro morčíky :-)
Ale pak mě lidé nosili i nemocné morčíky, tak jsem začala pečovat o nemocné, to se rozneslo mezi lidmi a tak mě nosí i zachráněné ubožáčky :-)
O hlídání, azyl a péči o nemocné morčíky je zájem a funguje od začátku roku 2010. 

Velikost a mravní pokrok národa se pozná podle toho jakým způsobem zachází se zvířaty. (Mahátma Gándhí) 

návštěvníků stránky
celkem583 649
tento týden358
dnes358