Svet-Stranek.cz
Azyl morčat u Reny - Hotel morčat u Reny

LÉKÁRNÍČKA ♥:Zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí i délka jejich života.

LÉKÁRNÍČKA ♥

Domácí lékárnička:

 

Naše video-lékárnička-KLIK

Možná se Vám bude zdát, že toho je zbytečně moc, ale každý zkušený chovatel Vám řekne, že je lepší mít doma raději vše připravené a mít kam sáhnout, než čekat až se objeví problém a pak teprve shánět potřebné přípravky. Upozorňuji na to proto, že o víkendu, v noci, o svátcích atp. se velmi těžko shání!!! Myslete proto raději na prevenci!

Tekuté léky podávám stříkačkou/inzulínkou bez jehly rovnou do pusinky případně zředěné kapkou vody.

Kliknutím na podtržený tučný text nebo obrázek otevřete e-shop, kde je možné zboží zakoupit.

Červeně označené je důležité a má být doma!

PROBIOTIKA
obsahuje probiotikum, prebiotikum, elektrolyty, enzymy a vitamíny
  • Elektrolyty pomáhají při rehydrataci organismu a jsou prevencí další dehydratace.
  • Prospěšné mikroorganismy – probiotikum – rychle osídlí zažívací aparát.
  • Prebiotika pomáhají množení prospěšné střevní mikroflóry.
Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání! (k dostání na veterině)
Protexin Professional -F613749 probiotika a prebiotika - vysoce koncentrovaný, rozpustný prášek k rychlému obnovení mikroflóry střeva.
  • Vhodný pro úpravu střevní mikroflóry při trávících poruchách nebo po antibiotické léčbě.
  • Ideální pro mladá zvířata, savce i ptáky po přesunu do nových domov.
  • U zvířat v rekonvalescenci zlepšuje využití živin z krmiva.
  • Obsahuje prospěšné mikroorganismy, které rychle osidlují trávící trakt.

Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky a po narkoze. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání!
Probiovet - probiotický doplněk obsahující dva druhy živých bakterií: Lactobacillus acidophilus a Enterococcus foeces.
Probican pasta - F637929
Probiotická pasta obohacená vitamíny, obsahuje Enterococcus
DOKRMOVÁNÍ
RodiCare instant - RodiCare Instant dokrmování - Instantní krmivo v práškové formě pro zvířata v rekonvalescenci, která dočasně nejsou schopna či nemohou přijímat pevnou stravu (při nemoci, po ošetření zubů, pooperačním zákroku atd.) (k dostání na veterině)
Supreme Recovery Plus  Tekuté krmivo pro nemocná zvířata, vhodné pro krmení aplikátorem.
F632622
Supreme Recovery -F624116
na dokrmování (Injekční aplikátor)
Aplikátor musíte mít doma pak ho neseženete!! 
Nepostradatelná geniální pomůcka na krmení senovou kaší RodiCare instant. (Kdybych ho neměla, byla bych už z toho dokrmování šedivá)

NADÝMÁNÍ plynatost
Sab Simplex -na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, nedostatečný odchodu plynů. (k dostání v lékárně)
F625200
Espumisan -na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu,
nedostatečný odchodu plynů.
Dávkování: 2-3x denně 1ml = 1 inzulínka podle stavu
(k dostání v lékárně)
F639350
Tympanol - na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu,
nedostatečný odchodu plynů.
Dávkování: 2-3x denně 1ml = 1 inzulínka podle stavu (k dostání v lékárně)

PRŮJEM a otrava
Smecta - k léčbě akutního a chronického průjmu ihned podat špetku s trochou vody a inzulínkou do pusinky. (k dostání v lékárně)
 F632623
EnteroZOO -F634377 Unikátní veterinární detoxikační gel na bázi organického křemíku. Při prvních příznacích nemociotravy a chronickém průjmuLze použít i Enterosgel pro lidi, ten používám já (k dostání v lékárně)
Enterosgel - F644702 Inovativní střevní adsorbent (enterosorbent), působí v trávicím traktu,váže toxiny, škodlivé látky, patogeny, alergeny a odvádí je z těla ven.
Zelený jíl - Dokonalá Láska - F656223toxiny rostlinného původu v organismu, bakteriální a plísňové infekce, následky otravy, ektoparaziti, poranění kůže
HUMAC natur - Veterinární přípravek obsahuje vysoké množství aktivní huminové kyseliny určený pro všechny druhy zvířat. Vážou na sebe mikrobiální a plísňové toxiny, virové částice, volné radikály a jiné pro organismus jedovaté sloučeniny, které se s nimi vylučují trusem. Podávání huminových kyselin napomáhá tvorbě zdravého střevního epitelu (ochrana sliznic), stabilizaci střevní mikroflóry  (podpora symbiotické mikroflóry včetně probiotik) a stabilizaci pH v celém trávícím traktu. Brání nadměrným ztrátám vody z organismu, čehož se využívá v terapii průjmů.
Emanox PMX přírodní - Nový přípravek proti KOKCIDIÓZE, vyrobený z výtažků léčivých rostlin (oregáno, mateřídouška, máta, rozmarýn, majoránka, česnek apod.) Slouží k lepšímu zvládnutí parazitárních problémů u všech druhů zvířat. Používá se k prevenci i léčbě kokcidiózy zejména však králíků, drůbeže a malých přežvýkavců. Podávání ve vodě k napájení, případně zředěný kapkou vody stříkačkou rovnou do pusinky.
Grau Sanofor - Čistě přírodní rašelinový produkt, který se používá při problémech s trávicím traktem nebo pro obnovení střevní flory- vhodný pro všechny druhy zvířat. Obsahuje aktivní Huminové kyseliny ve značném množství, díky nim je trávicí trakt odolnější proti původcům nemocí a navíc vážou jedy ve střevech, které jsou vylučovány se stolicí. Stejné účinky má i Humac natur.
NECHUTENSTVÍ
RodiCare akut RodiCare Akutregulace zažíváníPro akutní fázi nemoci! Tekutý bylinkový přípravek - úprava narušených trávicích procesů. V případě trávicích potíží ihned nasaďte. doporučuji
PODPORA IMUNITY
F609927 (pouze v e-shopech)
Musíte mít doma pak ho neseženete!!
Tekutý C-VIT od Versela laga je nejkvalitnější multivitamínový přípravek speciálně vytvořený pro morčata s vysokým obsahem 
stabilisovaného C-vitamínu, který má prodloužené působení, dále komplex B-vit, D-vit L-karniti a další potřebné. (pouze v e-shopech)
Podávat do vody v napaječce
Dávkování: v zimě 1x za týden cca 10 kapek, v létě když je travička a jsou na sluníčku stačí 1x za 2-3 týdny.
Nemocným morčatům rovnou do pusy cca 3-5 kapek 1x denně.
Obsahuje 100.000mg/l C-vit, komplex B-vit, D-vit a další důležité látky jako L-karnitin.
Immunovet Energy - hlodavci a fretky zkracuje rekonvalescenci, pomáhá rychlejší regeneraci kožních onemocnění, snižuje možnost nákazy parazity, zvyšuje imunitu, účinný při nádorových onemocněních.
PARAZITÉ VNITŘNÍ
Acidomid K -prevence do vody v napaječce, působí proti množení patogenních bakterií, ale také proti různým nitrobuněčným parazitům, jako desinfekce. Stačí pár kapek 1-5 do vody. doporučuji
  F624119
Močové cesty a ledviny
Allnature Brusinka Premium BIO 100% šťáva, vysoký obsah C a B vitamínu. Pomáhá léčit bakteriální zánět moč. cest, vhodné při užívání ATB. doporučuji
F634742
LichořeřišnicevětšíAkutforte Pomáhá rozpouštět moč. kameny. doporučuji
 F634044
RodiCare Uro - Doplněk výživy pro králíky a morčata, s extrakty bylin a bobulí stimulujícími produkci moči. doporučuji
Alfavet RodiCare 
Uro
Uroval MEGA BRUSINKA sirup forte - Pomáhá léčit bakteriální zánět moč. cest, vhodné při užívání ATB. (obsahuje cukr)
F634046

Podpůrná léčba
Přípravky RodiCare od 
Alfavet RodiCare - speciální přípravky a doplňky výživ na různé zdravotní problémy. Receptury na bázi přírodních olejů, s výtažky z léčivých rostlin např. RodiCare Senior, Hepato, Artrin, Uro a další.
doporučuji
Senior RodiCare Senior Alfavet RodiCare 
Senior
Klouby RodiCare Artrin Alfavet RodiCare 
Artrin
Játra RodiCare Hepato Alfavet RodiCare 
Hepato
Regenerace Regavet - přírodní preparát bylinného původu - Stimuluje játra žlučník, játra, působí na tkáň kostí, kloubů a tukové tkáně k vyšší činnosti, na trávicí potíže, nechutenství, zvracení a průjmy, onemocněním močového systému, zánětu žil, cév a tkání, alergie, zánět spojivek, bolestivost srsti, zánět kopyt a lůžek drápů, při otravách, strachu a fobií. 
Imunita Immunovet - hlodavci a fretk - zkracuje rekonvalescenci, pomáhá rychlejší regeneraci kožních onemocnění, snižuje možnost nákazy parazity, zvyšuje imunitu, účinný při nádorových onemocněních. Krmení a dokrmování mláďat.
PŘÍRODNÍ VETERINÁRNÍ PRODUKTY EnergyVet - doporučuji ucelená nabídka přírodních bioinformačních produktů, které vycházejí z principů staré čínské medicíny s využitím nejnovějších poznatků fytoterapie, krystaloterapie, homeopatie a moderních bioinformačních metod.
DRÁPKY
Nůžky na drápky 8 cm  F624118
První stříhání doporučuji nechte si ukázat na veterině.
PÉČE O OČI
OCU flash - F633425 kapky do očí s výtažkem ze světlíku lékařského, působí protizánětlivě, dezinfekčně, zklidnění očí, k prevenci a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů víček a spojivek. (k dostání v lékárně) doporučuji
Ophthalmo-AzulenF633426 Oční mast protizánětlivého a dezinfekčního charakteru, podporuje hojení. (k dostání v lékárně)
Ofta gel - F643941 Gel na podporu léčby suchého zánětu spojivky a rohovky,  udržuje neporušenost slzného filmu a chrání oko.
PÉČE O UŠI
ípravek s měsíčkem lékařským rozpouští ušní maz a nečistoty, rovněž snižuje počet bakterií a kvasinek přítomných v zevním zvukovodu.
Menforsan - Přírodní roztok na čištění zvukovodu, desinfikuje, hydratuje a zabraňuje infekci.
F652037
ZOLUX čistící gel na uši - s esenciálním olejem z rozmarýnu a hřebíčku na uši pro hlodavce.

DESINFEKCE - PORANĚNÍ
Betadine roztok - k dezinfekci pokožky i sliznic včetně otevřených poranění a k léčení bakteriálních a plísňových onemocnění.
F635003
Batadine mast - je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům,plísním a prvokům. Používá se na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny,různá kožní onemocnění spojená s infekcí a vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně, např. proleženiny. (k dostání v lékárně)
F635004
Ballistol Animal speciální olej - (doporučuji)
ošetřující speciální olej pro desinfekci a péči o citlivou pokožku, drobná poranění, čištění uší, péče o tlapky a srst, dobrá snášenlivost. (pouze v e.shopech) Poznámka: Vhodné i na čištění análních vaků a mazové žlázy, která se dá vyčistit pouze olejem)
F609929
Obinadlo samodržící elastické Přilne k sobě, nelepí se na ochlupení nebo kůži, není třeba koncových háčků.

Omnifix - elastická náplast - Fixační náplast z netkaného textilu, celoplošná fixace obvazu. 
Šikovné po operaci na ochranu stehů proti vytažení.
návštěvníků stránky
celkem604 418
tento týden280
dnes280