Svet-Stranek.cz
Azyl morčat u Reny - Hotel morčat u Reny

LÉKÁRNÍČKA ♥:Zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí i délka jejich života.

LÉKÁRNÍČKA ♥

Domácí lékárnička:

    

Naše video-lékárnička-KLIK

Možná se Vám bude zdát, že toho je zbytečně moc, ale každý zkušený chovatel Vám řekne, že je lepší mít doma raději vše připravené a mít kam sáhnout, než čekat až se objeví problém a pak teprve shánět potřebné přípravky. Upozorňuji na to proto, že o víkendu, v noci, o svátcích atp. se velmi těžko shání!!! Myslete proto raději na prevenci! 

Tekuté léky podávám stříkačkou/inzulínkou bez jehly rovnou do pusinky případně zředěné kapkou vody. 

Kliknutím na podtržený tučný text otevřete e-shop, kde je možné zboží zakoupit. 

Červeně označené je důležité a má být doma!

PROBIOTIKA
obsahuje probiotikum, prebiotikum, elektrolyty, enzymy a vitamíny -
 • Elektrolyty pomáhají při rehydrataci organismu a jsou prevencí další dehydratace.
 • Prospěšné mikroorganismy – probiotikum – rychle osídlí zažívací aparát.
 • Prebiotika pomáhají množení prospěšné střevní mikroflóry.
Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání! (k dostání na veterině)
 • Protexin Professional - F613749  probiotika a prebiotika - vysoce koncentrovaný, rozpustný prášek k rychlému obnovení mikroflóry střeva. 
 • Vhodný pro úpravu střevní mikroflóry při trávících poruchách nebo po antibiotické léčbě.
 • Ideální pro mladá zvířata, savce i ptáky po přesunu do nových domov.
 • U zvířat v rekonvalescenci zlepšuje využití živin z krmiva.
 • Obsahuje prospěšné mikroorganismy, které rychle osidlují trávící trakt. 

Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky a po narkoze. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání!
Probiotická pasta obohacená vitamíny, obsahuje Enterococcus

DOKRMOVÁNÍ
 • RodiCare instant - RodiCare Instant dokrmování - Instantní krmivo v práškové formě pro zvířata v rekonvalescenci, která dočasně nejsou schopna či nemohou přijímat pevnou stravu (při nemoci, po ošetření zubů, pooperačním zákroku atd.) (k dostání na veterině) 
 • Supreme Recovery Plus  Tekuté krmivo pro nemocná zvířata, vhodné pro krmení aplikátorem. 
F632622
 • Supreme Recovery - F624116
 • na dokrmování (Injekční aplikátor) 
  Nepostradatelná geniální pomůcka na krmení senovou kaší RodiCare instant. (Kdybych ho neměla, byla bych už z toho dokrmování šedivá) 

NADÝMÁNÍ plynatost
 • Sab Simplex - na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, nedostatečný odchodu plynů. (k dostání v lékárně)
F625200

Espumisan - na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, 
nedostatečný odchodu plynů. (k dostání v lékárně) 
F639350
Tympanol - na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, 
nedostatečný odchodu plynů. (k dostání v lékárně)

PRŮJEM a otrava
 • Smecta - k léčbě akutního a chronického průjmu ihned podat špetku s trochou vody a inzulínkou do pusinky.
  (k dostání v lékárně) 
 F632623
 • HUMAC natur -  BIOPRODUKT – Veterinární přípravek obsahuje vysoké množství aktivní huminové kyseliny určený pro všechny druhy zvířat. Vážou na sebe mikrobiální a plísňové toxiny, virové částice, volné radikály a jiné pro organismus jedovaté sloučeniny, které se s nimi vylučují trusem. Podávání huminových kyselin napomáhá tvorbě zdravého střevního epitelu (ochrana sliznic)stabilizaci střevní mikroflóry (podpora symbiotické mikroflóry včetně probiotik) a stabilizaci pH v celém trávícím traktu. Brání nadměrným ztrátám vody z organismu, čehož se využívá v terapii průjmů
 • EnteroZOO -F634377 Unikátní veterinární detoxikační gel na bázi organického křemíku. Při prvních příznacích nemoci, otravy a chronickém průjmu. Lze použít i Enterosgel pro lidi, ten používám já (k dostání v lékárně) 
 • Enterosgel - F644702  Inovativní střevní adsorbent (enterosorbent), působí v trávicím traktu, váže toxiny, škodlivé látky, patogeny, alergeny a odvádí je z těla ven.
 • Emanox PMX přírodní - Nový přípravek proti KOKCIDIÓZE, vyrobený z výtažků léčivých rostlin (oregáno, mateřídouška, máta, rozmarýn, majoránka, česnek apod.) Slouží k lepšímu zvládnutí parazitárních problémů u všech druhů zvířat. Používá se k prevenci i léčbě kokcidiózy zejména však králíků, drůbeže a malých přežvýkavců. Podávání ve vodě k napájení, případně zředěný kapkou vody stříkačkou rovnou do pusinky.
 • Grau Sanofor - Čistě přírodní rašelinový produkt, který se používá při problémech s trávicím traktem nebo pro obnovení střevní flory- vhodný pro všechny druhy zvířat. Obsahuje aktivní Huminové kyseliny ve značném množství, díky nim je trávicí trakt odolnější proti původcům nemocí a navíc vážou jedy ve střevech, které jsou vylučovány se stolicí. Stejné účinky má i Humac natur.
NECHUTENSTVÍ  
 • RodiCare akut - RodiCare Akut  regulace zažíváníPro akutní fázi nemoci! Tekutý bylinkový přípravek - úprava narušených trávicích procesů. V případě trávicích potíží ihned nasaďte. doporučuji 
PODPORA IMUNITY 
F609927 multivitamínový přípravek speciálně vytvořený pro morčata s vysokým obsahem stabilisovaného C-vitamínu, který má prodloužené působení. Podávat do vody v napaječce a nemocným morčatům rovnou do pusy. (pouze v e-shopech) Obsahuje 100.000mg/l C-vit a další důležité látky jako L-karnitin. doporučuji 
PARAZITÉ VNITŘNÍ 
 • Acidomid K -  do vody v napaječce, působí proti množení patogenních bakterií, ale také proti různým nitrobuněčným parazitům, jako desinfekce. Stačí pár kapek do vody. doporučuji 
 •   F624119
Močové cesty a ledviny
 • Allnature Brusinka Premium BIO 100% šťáva, vysoký obsah C a B vitamínu. Pomáhá léčit bakteriální zánět moč. cest, vhodné při užívání ATB. doporučuji 
F634742
 F634044 
 • RodiCare Uro - Doplněk výživy pro králíky a morčata, s extrakty bylin a bobulí stimulujícími produkci moči. doporučuji 
F634046  

Podpůrná léčba 
  Alfavet RodiCare - speciální přípravky a doplňky výživ na různé zdravotní problémy. Receptury na bázi přírodních olejů, s výtažky z léčivých rostlin např. RodiCare Senior, Hepato, Artrin, Uro a další. doporučuji 
Senior - RodiCare Senior Alfavet RodiCare 
Senior  
Klouby - RodiCare Artrin Alfavet RodiCare 
Artrin  
Játra - RodiCare Hepato Alfavet RodiCare 
Hepato  
První stříhání doporučuji nechte si ukázat na veterině.
F644497 F644498
OČI
 • OCU flash - F633425  kapky do očí s výtažkem ze světlíku lékařského, působí protizánětlivě, dezinfekčně, zklidnění očí, k prevenci a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů víček a spojivek. (k dostání v lékárně) doporučuji 
 • Ophthalmo-AzulenF633426 Oční mast protizánětlivého a dezinfekčního charakteru, podporuje hojení.
  (k dostání v lékárně) 
 • Ofta gel - F643941  Gel na podporu léčby suchého zánětu spojivky a rohovky,  udržuje neporušenost slzného filmu a chrání oko. 
UŠI   

DESINFEKCE + PORANĚNÍ
 • Betadine roztok - k dezinfekci pokožky i sliznic včetně otevřených poranění a k léčení bakteriálních a plísňových onemocnění.
F635003
 • Batadine mast - je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům,plísním a prvokům. Používá se na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny,různá kožní onemocnění spojená s infekcí a vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně, např. proleženiny. (k dostání v lékárně)
F635004
ošetřující speciální olej pro desinfekci a péči o citlivou pokožku, drobná poranění, čištění uší, péče o tlapky a srst, dobrá snášenlivost. (pouze v e.shopech)
Poznámka: Vhodné i na čištění análních vaků a mazové žlázy, která se dá vyčistit pouze olejem)
F609929
 • Omnifix - elastická náplast - Fixační náplast z netkaného textilu, celoplošná fixace obvazu. Šikovné po operaci na ochranu stehů proti vytažení.  Na stehy přiložit kousek fáče a přelepit.
F618612

Zastavení krvácení při stříhání drápků
F632415
F632416

KŮŽE - PARAZITÉ VNĚJŠÍ
 • Bio Kill -  insekticidum - Přípravek na hubení všeho hmyzu i všenek doporučuji 
 • F609928 Účinný proti všem známým druhům hmyzu a jeho zárodkům. Dlouhodobý účinek a schopnost se biologicky odbourat. Bez zápachu a nezanechává skvrny.  Přípravek je neškodný pro člověka a teplokrevné živočichy. (lze použít i v domácnosti) 
Poznámka: můžete stříkat i na zvířátka i přesto, že je na obale psáno na prostředí, nemusíte se bát. S mojí veterinářkou jsme zkoumali složení a je úplně stejné, jen tam je normální voda a v tom na zvířata byla destilovaná...tak že to je úplně to samé.
Dělá se i na zvířata, ale kvůli nákladné  legislativě se jeden čas nevyráběl)
(k dostání na veterině i v některé drogerii) 
 • Proti hmyzu - přírodní ochranný sprej. 
 • Na klíšťata, blechy, vši, svilušky, komáry a mouchy. S přirozenou vůní rostlinných silic a přírodního jablečného octa.
návštěvníků stránky
celkem498 149
tento týden1 809
dnes104