Svet-Stranek.cz
Azyl morčat u Reny - Hotel morčat u Reny

LÉKÁRNÍČKA ♥:Zvířátka mají jen nás, jsou na nás závislá a od naší péče se odvíjí i délka jejich života.

LÉKÁRNÍČKA ♥

Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke 
staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení
Potřebujete poradit? Přihlaste se na

Domácí lékárnička

 

Naše video-lékárnička 

Možná se Vám bude zdát, že toho je zbytečně moc, ale každý zkušený chovatel Vám řekne, že je lepší mít doma raději vše připravené a mít kam sáhnout, než čekat až se objeví problém a pak teprve shánět potřebné přípravky. Upozorňuji na to proto, že o víkendu, v noci, o svátcích atp. se velmi těžko shání!!! Myslete proto raději na prevenci!

Tekuté léky podávám stříkačkou/inzulínkou bez jehly rovnou do pusinky případně zředěné kapkou vody.

Kliknutím na obrázek nebo podtržený tučný text otevřete  e-shop, kde je možné zboží zakoupit.

Červeně označené je důležité mít doma!

PODPORA IMUNITY
F609927 (pouze v e-shopech)
Tekutý C-VIT od Versela laga je nejkvalitnější multivitamínový přípravek speciálně vytvořený pro morčata s vysokým obsahem 
stabilisovaného C-vitamínu, který má prodloužené působenídále komplex B-vit, D-vit L-karniti a další potřebné.(pouze v e-shopech)
Podávat do vody v napaječce
Dávkování: v zimě 1x za týden cca 10 kapek, v létě když je travička a jsou na sluníčku stačí 1x za 2-3 týdny. Morčatům co nepijí nakapat na kousek zeleniny.
Nemocným morčatům rovnou do pusy cca 3-5 kapek 1x denně
Obsahuje 100.000mg/l C-vit, komplex B-vit, D-vit a další důležité látky jako L-karnitin
IMUNITA a TRÁVENÍ
Podpora tráveníprevence léčba průjmu,
antimikrobiální účinek desinfekce napájecí vody.
Podávat do vody v napaječce podle návodu

PROBIOTIKA
Špetku na špičku nože s kapkou vody rozmíchat cca 1-2ml a podat inzulínkou do pusinky
doporučuji
  • Elektrolyty pomáhají při rehydrataci organismu a jsou prevencí další dehydratace.
  • Prospěšné mikroorganismy – probiotikum – rychle osídlí zažívací aparát.
  • Prebiotika pomáhají množení prospěšné střevní mikroflóry.
Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání!
(k dostání na veterině)
Protexin Professional F613749probiotika a prebiotika - vysoce koncentrovaný, rozpustný prášek k rychlému obnovení mikroflóry střeva doporučuji
  • Vhodný pro úpravu střevní mikroflóry při trávících poruchách nebo po antibiotické léčbě.
  • Ideální pro mladá zvířata po přesunu do nových domov.
  • U zvířat v rekonvalescenci zlepšuje využití živin z krmiva.
Při trávících poruchách, průjmech, nebo léčbě antibiotiky a po narkóze. Důležité podávat při užívání antibiotik a ještě nějaký týden po dobrání!
Špetku na špičku nože s kapkou vody rozmíchat cca 1-2ml a podat inzulínkou do pusinky.
Probiovet Energy - probiotický doplněk obsahující dva druhy živých bakterií: Lactobacillus acidophilus a Enterococcus foeces.
DOKRMOVÁNÍ
RodiCare instant RodiCare Instant dokrmování - Instantní krmivo v práškové formě pro zvířata v rekonvalescenci, která dočasně nejsou schopna či nemohou přijímat pevnou stravu (při nemoci, po ošetření zubů, pooperačním zákroku atd.) (k dostání na veterině)
Supreme Recovery F624116
na dokrmování (Injekční aplikátor)
Musíte mít doma pak ho neseženete!!
Nepostradatelná geniální pomůcka na krmení hustou senovou kaší RodiCare instant. Běžnou stříkačkou hustá kaše neproleze! (pouze v e-shopu, nedá se nikde koupit)

Na tekuté léky - Inzulínka
F624117 injekční stříkačka Inzulínka (jen na veterině)
NADÝMÁNÍ plynatost
Musíte mít doma pak ho neseženete!!
Sab SimplexEspumisan - plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu, nedostatečný odchodu plynů.
Dávkování: 2-3x denně 1ml = 1 inzulínka podle stavu (k dostání v lékárně)
F625200 F639350
Tympanol - na plynatost, nadýmání, pocit plnosti způsobený hromaděním plynů v trávicím ústrojí, nadměrné polykání vzduchu,
nedostatečný odchodu plynů.
Dávkování: 2-3x denně 1ml = 1 inzulínka podle stavu (k dostání v lékárně)

PRŮJEM
Musíte mít doma pak to neseženete!
Smecta-F632623 k léčbě akutního a chronického průjmu ihned podat špetku s trochou vody a inzulínkou do pusinky. (k dostání v lékárně) 
Špetku na špičku nože či malé lžičky s kapkou vody rozmíchat cca 1-2ml. Udělat husté jako smetanu, ne moc tekuté a podat inzulínkou do pusinky.
DETOXIKACE
Zelený jíl - Dokonalá Láska F656223detoxikace - toxiny rostlinného původu v organismu, bakteriální a plísňové infekce, následky otravy, ektoparaziti, poranění kůže
EnteroZOO F634377Unikátní veterinární detoxikační gel na bázi organického křemíku. Při prvních příznacích nemociotravy a chronickém průjmuLze použít i Enterosgel pro lidi, ten používám já (k dostání v lékárně)
Enterosgel F644702 Inovativní střevní adsorbent (enterosorbent), působí v trávicím traktu, váže toxiny, škodlivé látky, patogeny, alergeny a odvádí je z těla ven(k dostání v lékárně)
HUMAC natur - Veterinární přípravek obsahuje vysoké množství aktivní huminové kyseliny určený pro všechny druhy zvířat. Vážou na sebe mikrobiální a plísňové toxiny, virové částice, volné radikály a jiné pro organismus jedovaté sloučeniny, které se s nimi vylučují trusem. Podávání huminových kyselin napomáhá tvorbě zdravého střevního epitelu (ochrana sliznic), stabilizaci střevní mikroflóry  (podpora symbiotické mikroflóry včetně probiotik) a stabilizaci pH v celém trávícím traktu. Brání nadměrným ztrátám vody z organismu, čehož se využívá v terapii průjmů.
NECHUTENSTVÍ
RodiCare akut RodiCare Akut regulace zažíváníPro akutní fázi nemoci! Tekutý bylinkový přípravek - úprava narušených trávicích procesů. V případě trávicích potíží ihned nasaďte. doporučuji
Immunovet Energy zkracuje rekonvalescenci, pomáhá rychlejší regeneraci kožních onemocnění, snižuje možnost nákazy parazity, zvyšuje imunitu, účinný při nádorových onemocněních.
PARAZITÉ VNITŘNÍ
Acidomid K - prevence do vody v napaječce, působí proti množení patogenních bakterií, ale také proti různým nitrobuněčným parazitům, jako desinfekce a určitým způsobem i proti močovým kamenům. Stačí pár kapek 1-5 do vody. doporučuji
  F624119
Verm-X - proti střevním parazitům, přírodní nugetky
F665586
Močové cesty a ledviny
Allnature Brusinka Premium BIO 100% šťáva, vysoký obsah C a B vitamínu. Pomáhá léčit bakteriální zánět moč. cest, vhodné při užívání ATB. doporučuji
F634742
Lichořeřišnice většíAkut forte Pomáhá rozpouštět moč. kameny. doporučuji
F634044
RodiCare Uro - Doplněk výživy pro králíky a morčata, s extrakty bylin a bobulí stimulujícími produkci moči. doporučuji
Alfavet RodiCare 
Uro
Uroval MEGA BRUSINKA sirup forte - Pomáhá léčit bakteriální zánět moč. cest, vhodné při užívání ATB. (obsahuje cukr)
F634046
Podpůrná léčba
Přírodní přípravky RodiCare doporučuji
Alfavet RodiCare - speciální přípravky a doplňky výživ na různé zdravotní problémy. Receptury na bázi přírodních olejů, s výtažky z léčivých rostlin např. RodiCare Senior, Hepato, Artrin, Uro a další.
ucelená nabídka přírodních bioinformačních produktů, které vycházejí z principů staré čínské medicíny s využitím nejnovějších poznatků fytoterapie, krystaloterapie, homeopatie a moderních bioinformačních metod.
Regenerace Regavet - přírodní preparát bylinného původu - Stimuluje játra žlučník, játra, působí na tkáň kostí, kloubů a tukové tkáně k vyšší činnosti, na trávicí potíže, nechutenství, zvracení a průjmy, onemocněním močového systému, zánětu žil, cév a tkání, alergie, zánět spojivek, bolestivost srsti, zánět kopyt a lůžek drápů, při otravách, strachu a fobií.
Imunita Immunovet - hlodavci a fretky - zkracuje rekonvalescenci, pomáhá rychlejší regeneraci kožních onemocnění, snižuje možnost nákazy parazity, zvyšuje imunitu, účinný při nádorových onemocněních. Krmení a dokrmování mláďat.
PÉČE O OČI
OCU flash F633425 kapky do očí s výtažkem ze světlíku lékařského, působí protizánětlivě, dezinfekčně, zklidnění očí, k prevenci a k podpůrné léčbě neinfekčních zánětů víček a spojivek. (k dostání v lékárně) doporučuji
Ophthalmo-Azulen  F659546 Oční mast protizánětlivého a dezinfekčního charakteru, podporuje hojení. (k dostání v lékárně)
Ofta gel -F643941 na podporu léčby suchého zánětu spojivky a rohovky, udržuje neporušenost slzného filmu
DESINFEKCE
návštěvníků stránky
celkem804 462
tento týden2 122
dnes446